Yento Fishing

Marttiini

Marttiini

Бренд Marttiini є на сьогоднішній день одним з найбільш відомих у фінській ножовий індустрії. Його засновник Янне Марттііні в 1928 році відкриває фабрику і засновує компанію J. Marttiini Knife. У 1932 році на сільськогосподарській виставці в Виборзі Янне продемонстрував свій ніж Lynx (рись) і разом з першим місцем отримав визнання. Ножі Marttiini стають відомі не тільки по всій Фінляндії, але і в Швеції з Норвегією.

У 1952 році компанія вийшла на ринок США. У 60-х роках збільшується за океаном попит на філейні ножі значно збільшив експорт компанії. Було укладено контракт на поставку ножів з компанією Walmart, співпраця з якою триває до наших днів.
У 1967 році компанія J. Marttiini Knife отримала від президента Фінляндії нагороду «за винятково видатні досягнення в експорті».
У 1969 році в промисловій зоні міста Рованіємі була завершена споруда нового заводу (на якому і сьогодні здійснюється виробництво), а вже через рік був випущений мільйонний філейний ніж.
У 1998 році було повністю відреставровано будівлю старої фабрики в центрі Рованіємі. Зараз в ньому розташовується музей і фірмовий магазин Marttiini.

У жовтні 2005 року родина Марттііні продала весь акціонерний капітал Marttiini Oy (у фінів «Oy» позначає те ж саме, що у американців «Co.») корпорації Rapala VMC Group, що спеціалізується на товарах для рибалок і володіє багатьма фінськими брендами в цій області.

На українському ринку компанія ЄНТО  пропонує  ножі та аксесуари.