Yento Fishing

Генеральний директор Rapala Ніколас Варчаловскі про придбання Okuma та подальші дії.

Генеральний директор Rapala Ніколас Варчаловскі про придбання Okuma та подальші дії.

Президент і генеральний директор Rapala VMC Ніколас Варчаловскі поспілкувався із Angling International на рахунок придбання компанією бізнесу Okuma в Європі та Росії.

“Це стане початком нової ери для всієї нашої групи брендів”, – говорить він. І, як анонсував пан Варчаловскі, він не виключає і інших нових придбань.

Варчаковський: Я пишаюся командами обох сторін, які справді зробили можливою цю угоду-мрію!

Дискусії були розпочаті ще в травні 2020 року. Відносини між командою Чарльза Чанга, засновника і власника Okuma, з нашою командою сягають ще тих часів, коли Йорма Касслін займав посаду генерального директора Рапали. Проникливість і бачення Чарльза стали ключовим фактором, який призвів до зближення наших команд. Офіс Rapala у Тайчжун, Тайвань знаходиться у 20 хвилинах їзди від глобального штабу Okuma, і, безумовно, це стало ключовим фактором, а також цьому сприяв той факт, що наш виконавчий директор Ларс Оллберг базується в Тайчжуні з серпня 2020 року, який зараз контролює завершальні процеси щодо співпраці. Крім того, надзвичайно успішне стратегічне партнерство з Yao-I щодо бренду Sufix, стало додатковим фактором, який, безумовно, вплинув на наше загальне рішення. Загалом, завдяки спільній, плідній роботі обох сторін, виникло багато позитивних подій для Rapala.

Ми маємо намір перетворити Okuma на провідний бренд в Європі та боротися за частку ринку у найбільших категоріях котушок та вудилищ проти трьох найбільших світових брендів: Shimano, Daiwa та Abu Garcia.

Генеральний директор Rapala Ніколас Варчаловскі про придбання Okuma та подальші дії.

Okuma залишатиметься власною торговою маркою. Коли ми оголосили про співпрацю з Okuma нашій команді, мене вразила реакція команди, всі були просто в захваті! Після дружнього розірвання угоди про дистрибуцію з Shimano, а також той факт, що 13 Fishing все ще перебуває в стадії розробки, у такому собі режимі «інкубації», мені стало ясно, що команда чекає на щось нове і готова до таких глобальних речей, як запуст та оновлення загальноєвропейської Окуми! Запуск Okuma дійсно зможе дати поштовх всій нашій групи.

Вудки та котушки Okuma стануть ідеальним доповненням до товарів 13 Fishing, які ми починаємо представляти в Європі.

Генеральний директор Rapala Ніколас Варчаловскі про придбання Okuma та подальші дії.

Продукція 13 Fishing досить успішна у своїх основних сегментах, але у бренду ще є певний шлях, коли мова заходить про міжнародні можливості та розширення асортименту. Ми глибоко віримо в 13 Fishing і я особисто твердо впевнений, що він має всі можливості, щоб стати світовим мегабрендом у цій галузі. Разом з 13 Fishing ми зараз націлені на продукти, що містять сучасну та молоду ДНК. Тут все повинно бути належним чином перевірено та мати достатньо «секретного соусу», щоб бренд досяг тієї ж особливої, крутої та різкої привабливості, яку він має серед молоді в США.

13 Fishing націлений на рибалок у віці 15-35 років завдяки своїй інноваційній, вузькій лінійці продуктів, сучасному маркетингу та методам розповсюдження інформації, щоб мати перевагу перед такими брендами як Savage Gear. А Okuma, в свою чергу, може конкурувати з трьома найбільшими світовими брендами R&R – Shimano, Daiwa та Abu Garcia, маючи повний та високо комерційний асортимент котушок та вудилищ.

Зараз йде підготовка Okuma до запуску загальноєвропейського / російського «великого вибуху» на сезон 2022, гідний цього флагманського бренду.

Okuma зараз проходить шлях транформації, щоб стати серйозним брендом в Європі і наше завдання значно пришвидшити цю подорож. З Okuma ми почали працювати на довгострокову перспективу, це означає, що ми не будемо робити передчасних рухів, ми створимо бренд таким, щоб він зайняв своє достойне місце в серцях споживачів та на полицях роздрібних магазинів по всій Європі та Росія. З точки зору інновацій та розробок продукції, асортимент котушок є надзвичайно вражаючим. Однак асортимент вудилищ та комбо-наборів (вудилище та котушка) потребує більшої уваги та подальшої праці. З точки зору продажів та маркетингу, роздрібні мережі отримають додаткові матеріали, також збільшиться присутність у соціальних мережах. Бренд Okuma отримає величезну користь від застосування послідовної стратегії продажів та маркетингу, а також суттєво збільшить інвестиції на всьому європейському та російському ринках.

Також, для досягнення більш зручної структури звітності всередині компанї відбудуться деякі організаційні зміни.

Історично склалося, що керівники компаній Rapala в інших країнах підпорядковувались безпосередньо колишньому генеральному директору Йормі Кассліну (якого, до речі, вони любили). Це була дуже зручно і прийняття рішень було швидким. Якщо щось трапилось, потрібен був лише швидкий дзвінок до Йорми і рішення було прийнято тут же на місці.

З роками, і в міру зростання бізнесу, доводилося перейти на корпоративне керування. Нажаль, це призвело до того, що Rapala стала занадто бюрократичною, повільною і, що найважливіше, втрачалося задоволення від спільної роботи.

Зараз у Європі (та інших наших бізнес-підрозділах) ми прибираємо ці перешкоди, щоб зблизити членів нашої команди, пришвидшити роботу та зробити нас більш успішними, а головне, насолоджуватися командною роботою. Ми вже бачимо позитивні зрушення і вважаємо, що це є важливим елементом на нашому новому шляху.

Я завжди практикував неформальний стиль керівництва. Мені дуже подобається бути поряд з бізнесом та командою. Для мене все починається і закінчується командою, це підвищує загальну культуру та командний дух. Якщо ми зможемо змусити наших людей вранці зістрибувати з ліжка, йти веселитися та досягати успіху разом з колегами та відчувати, що ти працюєш над роботою своєї мрії, з усіма іншими питаннями справлятися стає значно простіше.

Оскільки Okuma має власну фабрику по виготовленню вудилищ та котушок, а Rapala володіє повним ланцюжком формування вартості для більшості наших брендів та вражаючими виробничими можливостями, в майбутньому планується ще кілька придбань, які зможуть принести додаткову синергію.

Наш новий бізнес-план ONE RAPALA VMC, побудований як на органічному зростанні, так і на злитті та поглинанні. А що стосується безпосередньо вудилищ та котушок, ми навіть не мріяли мати сильніший портфель брендів у Європі та Росії, ніж зараз з брендами 13 Fishing та Okuma. Зараз основним завданням для нас є допомогти команді 13 Fishing розширитися на міжнародному рівні та перетворити загальноєвропейський запуск Okuma в 2022 році на величезний успіх. Чим краще нам вдасться це зробити, тим швидше ми зможемо розглядати нові цікаві придбання.

Матеріал викладено на основі статті журналу Angling International.