Yento Fishing

Як Brexit поставив на гальма експорт харчових приманок Великобританії.

Як Brexit поставив на гальма експорт харчових приманок Великобританії.

“Як продукт, який експортується протягом 35 років, раптом стає загрозою?”, – запитує один британський виробник харчових приманок та сумішей для вилову риби. Відповідь полягає в правилах, які завжди існували щодо імпорту в ЄС, і які зараз так само застосовуються до подібної продукції з Великобританії. Нова реальність? Так. Але бізнес страждає … і це погано.

Провідні британські експортери харчування для риби вивчають важкі наслідки Brexit, який набув чинності на початку цього року. The Angling Trust, орган, який представляє рибалок в Англії та Уельсі, об’єднав зусилля з провідними виробниками приманок Dynamite Baits та Mainline та терміново вимагає роз’яснень щодо внесених змін через Brexit, які спричинили плутанину, довгі затримки в портах та надто дорогі документи для компаній, що експортують продукцію через Ла-Манш.

Нові процедури щодо даної продукції також фактично заборонили рибалкам з Великобританії брати з собою харчові приманки в інші країни Європи та Росії.

З моменту набуття чинності торгової угоди між Великобританією та ЄС, тобто з 1 січня цього року, експорт приманок, виготовлених з використанням продуктів тваринного походження, таких, наприклад, як бойли, вимагає наявність «Сертифікату Європейського Здоров’я» – (EHC), який має бути заповнений належним чином.

Але в даний час сертифікат EHC для приманок цього сорту знаходиться на рівні тих самих вимог, що і експорт повноцінного корму для тварин, який передбачає досить тривалу процедуру та дороге тестування та сертифікацію від ветеринара. На що Angling Trust зауважив, що експорт даної продукції має бути значно спрощеним та не таким вартісним, тобто потрібно знайти ефективніше рішення для експорту харчових приманок та оформлювати його за простішою класифікацією EHC.

Angling International поспілкувався з деякими основними європейськими постачальниками приманок, щоб дізнатися, як вони справляються з новими експортними процедурами.

Як Brexit поставив на гальма експорт харчових приманок Великобританії.

Ось коментар від провідного британського виробника харчування для вилову риби Dynamite Baits.

Dynamite Baits експортує близько 25% від загального обсягу виготовленої продукції, тому цілком закономірно, що нові норми щодо Brexit мають суттєво впливати на бізнес британської компанії, каже Директор з виробництва Dynamite Baits, Дункан Леннокс.
«Ми постачаємо продукцію до близько 25 країн, в деякі безпосередньо – такі як Румунія, Україна та Росія, але все частіше здійснюємо експорт через наш центр у Франція, який в даний час забезпечує відправлення до близько десяти країн. Основним бар’єром щодо експорту на європейський ринок є обтяжливе і дороге тестування, необхідне для оформлення документів, які дозволяють в’їзд до країн ЄС, є й багато інших питань і це є справжньою перешкодою.»
“На даний момент ми все ще знаходимося на стадії встановлення фактів, тому що немає чіткого, прямого контакту з особами, які диктують дані правила, немає розуміння з ким спілкуватися. І, звісно, це має значний вплив на бізнес, але ми заздалегідь підготувалися до очікуваних затримок та нових вимог до експорту в цьому кварталі.» – зазначив Дункан Леннокс.

Матеріал викладено на основі статті журналу Angling International.