Yento Fishing

Як Rapala планує стати однією з “найзеленіших” компаній у своїй галузі до 2024 року.

Як Rapala планує стати однією з "найзеленіших" компаній у своїй галузі до 2024 року.

Rapala VMC Corporation розробила стратегію, спрямовану на те, щоб група стала однією з провідних компаній в розробці та випуску екологічно чистої продукції у галузі риболовних снастей. А також, досягла стійкого та максимального результату вже до 2024 року.

Компанія зазначила, що протягом останніх 12 місяців вона працює над програмою сталого розвитку, та має серйозні амбіційні екологічні цілі, які будуть реалізовані у всіх бізнес-підрозділах Rapala VMC Corporation по всьому світу.

«Я надзвичайно радий бачити, що компанія хоче та здатна робити кроки задля створення більш екологічно чистої продукції. Дуже важливо, щоб ми, як одна з найбільших компаній у світі в галузі риболовлі, продемонстрували, що дбаємо про свій вплив на навколишнє середовище і що ми вживаємо всіх можливих заходів для цього»., – говорить Танелі Вайсянен, Менеджер зі сталого розвитку.

«Важливо також бути правдивими та прозорими, бути послідовними. Існує багато плутанини навколо термінології та дій, пов’язаних із цією темою. Ось чому однією з наших цілей є надання нашим споживачам більше інформації про екологічні наслідки виробництва та пояснення позитивного впливу вибору саме нашої продукції над альтернативними. Важливо пам’ятати, що риболовля – це не лише вилов риби. Це також збереження та повага до навколишнього середовища».

Як Rapala планує стати однією з "найзеленіших" компаній у своїй галузі до 2024 року.

Ще до узгодження стратегії екологічного розвитку корпорація Rapala VMC брала активну участь у виявленні та мінімізації її негативного впливу на навколишнє середовище. За останні чотири роки викид летких органічних сполук (ЛОС) у виробничих установах по створенню приманок зменшився майже вдвічі. У 2010 році компанія також представила нові конструкції упаковки, що містять на 50% менше пластмаси, порівняно з попередніми упаковками. Окремі компоненти твердих приманок Rapala також були ретельно розглянуті та замінені на більш екологічні варіанти там, де це можливо, при цьому не впливаючи на продуктивність продукту, який так полюбили користувачі.

На даний момент, важлива частина всіх дерев’яних приманок Rapala, плаваюча лопатка, на 40% складається з біологічної основи, а 85% пропонованих твердих приманок не містять свинцю. Завдяки таким діям вуглецевий слід виробництва приманок корпорації Rapala VMC значно зменшився за останні чотири роки і продовжує рухатися в цьому напрямку.

«Стійкість та послідовність – це тема, яка мені дуже подобається, і враховуючи наш рівень та місце, яке ми займаємо у галузі спортивного рибальства, ми надзвичайно щасливі, що можемо значно впливати на тему екології та займаємо тверду позицію. Зараз наші виробничі потужності мають чітку стратегію та план дій, які незабаром торкнуться всіх бізнес-підрозділів у всьому світі», – говорить Ніколас Варчаловський, президент та генеральний директор корпорації Rapala VMC. «Оскільки ми володіємо та контролюємо повний ланцюжок виробництва продукції кількох брендів нашої групи, особистою метою є вибрати один із цих брендів, який найближчим часом стане першим кліматично позитивним брендом Rapala VMC! Очікуйте від нас більше інформації щодо цієї важливої теми».

Компанія має на меті впровадити 100% безсвинцеві воблери Rapala до 2023 року, ще більше зменшити кількість пластику, що використовується в упаковці приманок, випустити нову упаковку без пластику для багатьох категорій товарів і брендів, та перейти на поновлювані джерела енергії у всіх своїх підрозділах з виробництва приманок. В даний час вуглецевий слід виробництва є одним із ключових показників ефективності (KPI), який регулярно оцінюється та використовується для визначення його впливу на навколишнє середовище.

Rapala додає, що вона прагне бути однією з провідних компаній у галузі риболовецьких споряджень, що вже реалізовує та запроваджує низку нових амбіційних екологічних цілей, які включають збільшення використання відновлюваних джерел енергії та зменшення використання пластмаси у продуктах та упаковці. А також, ефективніші процеси переробки відходів.