Yento Fishing

Календар риболовлі на Березень 2021 року.

Календар риболовлі на Березень 2021 року.

Цього року зима виявилася щедрою на морози, тож рибалки вдосталь порибалили “з льоду” та відчули всю красу зимового вилову риби. Але весна бере своє і ми бачимо, як сніги тануть “на очах”, день стає довший та починає пригрівати сонце. В принципі, на початку місяця крига все ще товста, щоб витримати рибалку, але все рівно треба бути обережним, не заходити далеко та, бажано, рибалити в компанії.

Цей період характерний тим, що практично вся риба починає відходити від зимового заціпеніння, активно переміщуючись у водоймі в пошуках їжі. Тому рибалка в цей період стає особливо плідною і, в деяких випадках, вражає кількістю та розмірами пійманої риби.

Покинувши свої зимові укриття, риба пересувається ближче до усть струмків і річок, берегів, тріщин в льоду, до тих місць, де перші струмочки талої води несуть з собою свіжий кисень. Ще березень відрізнається тим, що саме в цьому місяці можна насолодитися двома видами рибної ловлі. У першій половині місяця, як і раніше – риболовля на кризі, а ближче до кінця березня стає цілком реальна ловля з використанням літнього оснащення.

Також, великий плюс березня в тому, що в сонячні дні риба клює практично протягом усього дня!

Календар риболовлі на Березень 2021 року.

Щодо поведінки окремих екземплярів, то дуже активним і особливо ненажерливим стає окунь, він добре ловиться як на мормишку з підсадкою мотиля, так і на блешню. Зграї дрібного окуня в основному намагаються триматися біля краю очерету, а більші екземпляри тримаються середини водойми. Більш досвідчені рибалки при весняному лові окуня намагаються знайти окуневі стежки, по яких «ходять» чималі зграї смугастого хижака. Знайшовши таке місце, можна забезпечити себе гарним уловом.

Також, важко не згадати про щуку, у якої перед нерестом просинається не аби який апетит, який наростає до кінця місяця. Щука однаково добре клює як на штучні приманки різної конфігурації, так і на звичайного живця.

Збиваючись у великі зграї, починає активне переміщення в річках судак. Ближче до кінця березня така судача активність починає спостерігатися також у великих водосховищах та озерах. Непогані результати при лові судака в цей період приносить стрімке блешніння.

У річках з не сильною, рівною течією протягом усього місяця з успіхом можна ловити ляща, густеру, підлящика і плотву. Найчастіше ця риба віддає перевагу місцям з глибиною від 4 до 6 метрів.

Загалом, в якості приманки на хижака в цей період досить ефективними будуть дрібні блешні.

Отже, риболовля в березні дуже цікава і азартна, але при цьому постарайтеся не забувати про безпеку, особливо якщо ловите з льоду.

А щодо місячного календаря, то цього березня варто чекати такої поведінки риби:
Найкращий кльов: 2, 3, 4, 5, 15, 21, 22 березня
Хороший кльов: 1, 16, 17, 18, 19, 20 березня
Середній кльов: 6, 7, 8, 14, 23, 24, 30, 31 березня
Мала ймовірність лову: 9, 10, 11, 12, 13, 25, 26, 27, 28, 29 березня.

Вдалої риболовлі та гарного відпочинку!