Yento Fishing

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.

Саме в червні закінчується заборона на риболовлю в зв’язку з нерестом риби і безліч рибалок з нетерпінням чекають цього часу, як ще одного великого свята!

Існує думка, що червень не дуже багатий на улов, але, знаючи про деякі особливості поведінки риби в цей час, можна розраховувати на цілком достойні трофеї. Отже, чим же так примітна рибалка в червні? У червні ще не так спекотно і більшість мирної риби тримається ближче до трави, на неглибоких, прогрітих сонцем місцях. Риба в цей час стає обережніша і тому обирає місця стоянки поблизу трав’янистих заростей, захаращених місць і тому подібне. Тут і їжа знайдеться і укриття від численних ворогів. Знаючи ці нюанси і вміло вибираючи наживки, можна розраховувати на вдалу риболовлю.

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.

З поступовим збільшенням середньодобової температури повітря і води, в червні риба, відповідно, стає більш млявою та не такою активною. Традиційно, в кінці червня погіршується ловля щуки, особливо великої, вона йде на глибину. Як правило, рибалити в цю пору краще в захаращених ділянках поблизу різних чагарників та заростей, в затоплених руслах струмків, в вирах і ямах. Якщо, наприклад, взяти щуку на такому місці, то через деякий час її місце займе родич, тому немає сенсу часто міняти дислокацію. Інша велика риба до кінця червня також клює неохоче, відстоюючись на глибинах.

В червні гарно ловляться судак та окунь. Починаючи з червня, судака можна ловити на мілині, де мешкає багато дрібної рибки. Тільки варто змінити приманку на м’яку з грузиком або воблер. З огляду на те, що судак – хижак сутінковий, то оптимальний час лову – пізній вечір або ж ніч. Окунь стає менш вибагливим у виборі їжі, ловити можна на блешні, плаваючі або повільно потопаючі воблери чи живця, рибалити краще з човна. Більші особини стають обережними, так що ви можете розраховувати на окуня вагою 300-500 гр.

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.

Ближче до кінця місяця активізується після нересту сазан. Вельми азартною може бути ловля сома на річках. Перед нерестом сом ловиться як на живця, м’ясо різних ракоподібних або їстівні приманки з м’ясними смаками. Коли вода вже добре прогрівається, починають нереститися лин, карась і краснопірка. Ікру вони метають досить довго, в кілька прийомів, тому лов їх нестабільний.

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.
Ще цього місяця не мало задоволення принесе риболовля на ляща, який активно полює після нересту. Місце харчування ляща – це не глибокі водойми з мулистим дном, де є рачки, личинки різних комах, молюски та інше. В озері чи ставку ляща найкраще ловити простою вудкою як з берега, так і з човна, краще робити це вночі або ж рано на зорі. Наживка завжди повинна лежати на дні, адже клює лящ вниз головою.

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.

Так само результативною буде полювання на коропа, особливо, в першій половині червня. Зазвичай, після холодної негоди або затяжної спеки короп ховається в своїх укриттях і втрачає апетит, а ось в грозу і похмуру теплу погоду з невеликим дощем чудово клює. Коли вода у водоймах досить прогріється, короп рухається до струмків або джерел. Зазвичай короп в червні заривається в густу підводну рослинність, очерети або забивається під коріння і в норки. При високих температурах повітря короп виходить харчуватися тільки в ночі.

Місячний календар риболовлі на Червень 2021 року.

Також, треба пам’ятати, що у другій половині червня відбувається пік розмноження метелика-одноденки – «виліт поденки». Незліченні хмари комах вилітають на нічні ігри до води і, в кінці кінців, в ній і опиняються. Вся не хижа риба із задоволенням поїдає метеликів і наїдається на кілька днів вперед, так що в цей час важко буде спокусити рибу.

Щоб краще орієнтуватися, окрім погоди та особливостей поведінки кожного виду, варто звертати увагу і на місячний календар, адже місяць має великий вплив на рибу. Отже:
Найкращий кльов в червні припаде на: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 20, 21, 22, 23 червня
Хороший кльов: 14, 18, 19, 27, 28 червня
Середній кльов: 4, 11, 12, 13, 24, 25, 26 червня
Низька ймовірність кльову: 1, 2, 3, 15, 16, 17, 29, 30.