Липнева спекотна і тепла погода досить комфортна для самого рибалки, але не для риби. Верхні шари води за липень прогріваються так, що риба починає шукати порятунку у більш глибоких і прохолодних місцях водойми – ямах чи вирах. Тому риболовля в липні буде більш практичною і результативною, якщо день прохолодний, похмурий чи дощовий.
Якщо говорити про час, коли краще ловити, то оптимальною буде ловля в досвітні години, в цей час риба наважується підходити до берега і ближче до поверхні. Деякі види риб непогано клюють в нічний час, цей факт також не можна залишати поза увагою, це стосується коропа чи судака.
Риболовля в липні може ускладнитися ще одним неприємним фактом – цвітінням води. Особливо це стосується водойм стоячого типу (ставки, озера). Вода не лише стає каламутною, а й з не дуже приємним запахом, який спричинений розкладання водоростей, що поступово змінює кисневий баланс у воді та негативно позначається на рибі.
Але, попри всі ці негативні фактори, рибалка в липні рідко буває безрезультативною. Просто рибалці потрібно ознайомитися з поводженням тієї чи іншої риби, правильно підібрати спорядження та застосувати свою майстерність і досвід.
Якщо говорити про окремі види риби, то, наприклад, окунь в липні тримається глибоких місцях і лише на час годівлі відвідує мілину. Тому ловити окуня потрібно в місцях, які межують з водною рослинністю, або де є присутність затоплених корчів. Ловля окуня буде більш результативною, якщо в якості наживки використовувати хробаків, мотиля, дрібну рибку або личинку бабки, але інколи варто пропонувати окуню і штучні приманки, типу воблерів.
Щодо судака, то його знайти можна там, де є глибокі ями і приплив свіжої і чистої води. Ловиться він частіше на спінінг із застосуванням силіконових приманок чи воблерів. Інколи на поплавкове вудлище з дрібним живцем.
Карася можна ловити спокійно протягом усього місяця, саме цим і хороший липень. Карась зазвичай тримається не далеко від берега, що на руку рибалці. В якості наживки використовуйте хробака, опариша чи річкового черв’яка, часто досить вдало карася ловлять на фідерну снасть.
Ще в липні непогано ловиться лящ, якщо вам доступні глибоководні водоймища з переважанням піщаного дна, а також плотва, цей вид досить поширений і зустрічається практично в кожній водоймі. Ловити плотву можна поплавковою вудкою, використовуючи в якості наживки опариша, мотиля або хробака, добре перед цим підгодувати місце вилову спеціальними харчовими сумішами чи виготовити їх самостійно.
Нажаль, клювання щуки та всіх видів коропових в цей період дещо слабше, але ви, звісно, завжди зможете випробувати свою удачу, адже вона в риболовлі займає далеко не останнє місце!
А щоб вам допомогти краще зорієнтуватися у виборі того чи іншого дня для риболовлі, пропонуємо ознайомитися з місячним календарем. Отже, липень передбачає найкраще клювання риби на період з 14 по 19 число, під час фази зменшення місяця. Зростання місяця на нічному небі, після фази молодика, також відіграє позитивну роль, цей період очікується з 1 по 16 та з 27 по 31 число.
Фази молодого місяця припадуть на період з 22 по 26 липня, та супроводжуватимуться найбільш нестабільним періодом для риболовлі. Зважаючи на місячний календар рибалки, клювання риби може стихнути з 7 по 12 липня через занадто сильну освітленість водойм на період повного місяця.
Найкращі дні: 14, 15, 16, 17, 18, 19
Гарні дні: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 13, 20, 27, 28, 29, 30, 31
Не дуже вдалі дні: 7, 8, 9, 10, 11, 12, 21, 22, 23, 24, 25, 26