Yento Fishing

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Липнева спекотна і тепла погода досить комфортна для самого рибалки, але не для риби. Верхні шари води за липень прогріваються так, що риба починає шукати порятунку у більш глибоких і прохолодних місцях водойми – ямах чи вирах. Тому риболовля в липні буде більш практичною і результативною, якщо день прохолодний, похмурий чи дощовий.

Якщо говорити про час, коли краще ловити, то оптимальною буде ловля в досвітні години, в цей час риба наважується підходити до берега і ближче до поверхні. Деякі види риб непогано клюють в нічний час, цей факт також не можна залишати поза увагою, це стосується коропа чи судака.

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Риболовля в липні може ускладнитися ще одним неприємним фактом – цвітінням води. Особливо це стосується водойм стоячого типу (ставки, озера). Вода не лише стає каламутною, а й з не дуже приємним запахом, який спричинений розкладання водоростей, що поступово змінює кисневий баланс у воді та негативно позначається на рибі.

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Але, попри всі ці негативні фактори, рибалка в липні рідко буває безрезультативною. Просто рибалці потрібно ознайомитися з поводженням тієї чи іншої риби, правильно підібрати спорядження та застосувати свою майстерність і досвід.

Якщо говорити про окремі види риби, то, наприклад, окунь в липні тримається глибоких місцях і лише на час годівлі відвідує мілину. Тому ловити окуня потрібно в місцях, які межують з водною рослинністю, або де є присутність затоплених корчів. Ловля окуня буде більш результативною, якщо в якості наживки використовувати хробаків, мотиля, дрібну рибку або личинку бабки, але інколи варто пропонувати окуню і штучні приманки, типу воблерів.

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Щодо судака, то його знайти можна там, де є глибокі ями і приплив свіжої і чистої води. Ловиться він частіше на спінінг із застосуванням силіконових приманок чи воблерів. Інколи на поплавкове вудлище з дрібним живцем.

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Карася можна ловити спокійно протягом усього місяця, саме цим і хороший липень. Карась зазвичай тримається не далеко від берега, що на руку рибалці. В якості наживки використовуйте хробака, опариша чи річкового черв’яка, часто досить вдало карася ловлять на фідерну снасть.

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Ще в липні непогано ловиться лящ, якщо вам доступні глибоководні водоймища з переважанням піщаного дна, а також плотва, цей вид досить поширений і зустрічається практично в кожній водоймі. Ловити плотву можна поплавковою вудкою, використовуючи в якості наживки опариша, мотиля або хробака, добре перед цим підгодувати місце вилову спеціальними харчовими сумішами чи виготовити їх самостійно.

Місячний календар риболовлі на Липень 2021 року.

Нажаль, клювання щуки та всіх видів коропових в цей період дещо слабше, але ви, звісно, завжди зможете випробувати свою удачу, адже вона в риболовлі займає далеко не останнє місце!

А щоб вам допомогти краще зорієнтуватися у виборі того чи іншого дня для риболовлі, пропонуємо ознайомитися з місячним календарем. Отже, липень передбачає найкраще клювання риби на період з 14 по 19 число, під час фази зменшення місяця. Зростання місяця на нічному небі, після фази молодика, також відіграє позитивну роль, цей період очікується з 1 по 16 та з 27 по 31 число.
Фази молодого місяця припадуть на період з 22 по 26 липня, та супроводжуватимуться найбільш нестабільним періодом для риболовлі. Зважаючи на місячний календар рибалки, клювання риби може стихнути з 7 по 12 липня через занадто сильну освітленість водойм на період повного місяця.

Найкращі дні: 14, 15, 16, 17, 18, 19
Гарні дні: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 13, 20, 27, 28, 29, 30, 31
Не дуже вдалі дні: 7, 8, 9, 10, 11, 12, 21, 22, 23, 24, 25, 26